Bestyrelsen i Greve Strands Badmintonklub består af:

Formand Bo Lykke
Formand@grevebadminton.dk

Næstformand Pernille Brinch
Naestformand@grevebadminton.dk

Kasserer Jes Castor Sørensen
Admin@grevebadminton.dk

Partnerchef Frank Reinholdt
Partner@grevebadminton.dk

Elitechef Tomas Kudsk
Eliteonline@grevebadminton.dk

Veteranformand Tina Donnerstag
Veteran@grevebadminton.dk

Motionistformand Sven-Erik Hørmann
Motion@grevebadminton.dk

Bestyrelsesmedlem Bo Hofmann

 

Derudover deltager følgende i bestyrelsesarbejdet:

Sekretær Hans Jørn Hansen
Kontor@grevebadminton.dk

Repræsentant for Ungdomsafdelingen Brian Agerbak

Repræsentant for Seniorafdelingen Oliver Barsholm